پابجی نیو استیت؛ پابجی new state چیست؟

پابجی نیو استیت یک شاهکار در بازی های آینده نگرانه، این گفته شرکت سازنده بازی یعنی krafton سازنده نسخه کامپیوتری بازی و بسیاری از علاقه مندان به این بازیست.

اما باید دید میتوان واقعا این طور باشد و این بازی در لیست رقبای اصلی پابجی موبایل بالاتر از کالاف دیوتی موبایل و اپکس لجندز موبایل قرار گیرد!

در این مقاله میخواهیم اطلاعاتی که از بازی منتشر شده و از نسخه آلفا بازی بدست آوردیم بررسی کنیم و در آخر این بازی را با بزرگترین رقیب خود یعنی پابجی موبایل مقایسه کنیم!

اطلاعات سازنده بازی پابجی نیو استیت (new state)

سازنده بازی پابجی نیو استیت شرکت krafton است. این شرکت با ساخت نسخه کامپیوتری بازی پابجی توانست نشان دهد که قدرت زیادی در ساخت بازی هایی با گرافیک بالا و واقع گرایانه دارد.

این شرکت با ساخت بازی موبایلی پابجی نیو استیت (PUBG new state) وارد عرصه بازی های موبایلی شد. این بازی تا به حال بیش از ۱۷ میلیون پیش ثبت نام در گوگل پلی را دارد اما باید دید میتوان پس از عرضه بازی و طی سال های آینده به رکورد پابجی موبایل و ۱ میلیارد دانلود در گوگل پلی نزدیک شود و حتی از آن پیشی گیرد؟

اطلاعات کلی بازی PUBG new state

این بازی در سال ۲۰۵۱ و در آینده جریان دارد و در بازی از تجهیزات و محیط های آینده نگرانه استفاده شده است.

مپ اصلی بازی TROI نام دارد و در آن محیط مختلف برای لوت و محیط های باز برای درگیری بیشتر بین بازیکنان فراهم شده است.. تا به اینجا و در نسخه آلفا بازی گان و سلاح های بازی به اسلحه های بازی پابجی موبایل شباهت بسیار زیادی دارد.

می توان گفت از همان سلاح های پابجی موبایل استفاده شده است اما در آینده اسلحه های جدیدی به بازی اضافه خواهد شد.

یکی از نکاتی که پلیر های زیادی را جذب این بازی کرده فیزیک و گیم پلی مناسب و بسیار شبیه به نسخه کامپیوتری بازی بوده. krafton به خوبی توانسته آن را طراحی و در یک بازی موبایلی پیاده سازی کند.

در بازی ۶ کاراکتر شامل ۳ کاراکتر زن و ۳ کاراکتر مرد وجود دارد و پلیر ها می‌توانند بدون محدودیت از آن ها استفاده کنند.

تفاوت و شباهت ها پابجی نیو استیت و پابجی موبایل!

اولین چیزی که پس از ورود به بازی با آن مواجه می شویم لابی بازیست.لابی بازی پابجی نیو استیت از چند قسمت تشکیل شده

۱.بک گراند:

که عکس منظره ای از مپ اصلی بازی یعنی TROI هست.

بیشتر بخوانید: مقایسه جامع و کامل بین پابجی موبایل اصلی و پابجی موبایل لایت

۲.شخصیت شما (کاراکتر):

در این قسمت شخصیت شما به همراه لباس و اسلحه دلخواه که شما برای آن انتخاب می کنید، نمایش داده میشود و مانند پابجی موبایل است.

۳. گزینه های میان بر به بخش های مختلف:

این قسمت هم دقیقا مانند پابجی موبایل طراحی و ساخته شده که شامل (گزینه اکانت – گزینه ورود به بخش میشن ها – گزینه ورود به بخش ایونت ها و…) می‌باشد.

از لابی بازی که بگذریم شرکت krafton به جزییات ریز و کوچک در بازی توجه داشته برای مثال در بازی شما میتوانید درب ماشین ها را باز، و از آن ها به عنوان سپر در برابر گلوله های دشمن استفاده کنید.

بیشتر در این باره بخوانید: گلوله های پابجی موبایل؛ مهمترین مهمات کدام هستند؟

یا برای ورود به خانه ها از طرف پنجره ها با ورود شما شیشه پنجره خانه می شکند. این نشان از این میدهد که این شرکت برای واقعی تر شدن بازی و ایجاد حس و احساس واقعی در پلیر ها به جزییات کوچک و بزرگ دقت خواهد کرد.

یکی دیگر از تفاوت های بزرگ پابجی نیو استیت با پابجی موبایل وجود ویژگی هایی برای پلیر هاست. در نیو استیت شما با داشتن آیتم مورد نیاز میتوانید دیواری سپری از آهن و مقاوم در برابر گلوله بسازید و در پشت آن پناه بگیرید.

این مشابه یکی از ایده های پابجی موبایل بود که در آپدیت ایونت RUNIC POWER به بازی اضافه شد و در آن پلیر ها می‌توانستند دیواری یخی در مقابل خود بگذارند.

آپدیت های پابجی موبایل تمامی در این صفحه است.

قطعا سیاست های شرکت krafton با شرکت tencent متفاوت است و در آخر پس از منتشر شدن نسخه اصلی بازی متوجه خواهیم شد که آیا بازی نیو استیت هم مانند پابجی موبایل به شکلی pay to win یا نیاز به خرج کردن برای پیشرفت نسبی دارد یا نه؟

که امیدواریم این شرکت دنباله راه پابجی موبایل را دنبال نکند و بگذارد پلیر ها تجربه خوب و با توجه به مهارتشان سنجش شوند.

گیم جم به عنوان یکی از سایت های متبر در زمینه خرید یوسی پابجی موبایل سعی کرده است که با ارایه محتوا مناسب و به روز بازیکنان این بازی را حرفه ای تر کند

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.