مقایسه جامع و کامل بین پابجی موبایل اصلی و پابجی موبایل لایت

چه فرقی بین بازی های پابجی موبایل اصلی و پابجی موبایل لایت وجود دارد؟ پس از انتشار اولین نسخه موبایل این بازی کمتر کسی فکرش را می کرد که این همه طرفدار پیدا کند. 

مقایسه پابجی نسخه اصلی و لایت
پابجی موبایل اصلی یا پابجی موبایل لایت lite

سازنده پابجی موبایل برندان گرین، پس از اینکه توانست مقبولیت خوبی را بین گیمرها پیدا کند. برای اینکه بازار گوشی های موبایل ضعیف تر را هم بگیرد، نسخه پابجی موبایل لایت را نیز ارایه کرد. 

در این مقاله به موضوع می پردازیم که چه تفاوت هایی بین این دو بازی وجود دارد و اینکه کدام یک بر دیگری برتری بیشتری دارد. 

مقایسه پابجی موبایل و لایت

تفاوت هایی میان این دو نسخه از بازی وجود دارد که ما قصد داریم در ادامه به این مسائل بپردازیم با ما همراه باشید: 

برای دانلود بازی پابجی موبایل و پابجی موبایل لایت می توانید از دکمه های زیر استفاده کنید. لینک این دکمه ها به گوگل پلی وصل است.

1- تفاوت در نقشه یا مپ

از بزرگترین و مهم ترین تفاوت هایی که پابجی موبایل و لایت باهم دارند این است که پابجی موبایل نسخه اصلی دارای چهار نقشه است. در حالی که پابجی موبایل نسخه لایت دارای دو نقشه یا مپ است. 

همچنین اندازه مپ ها یا نقشه های لایت بسیار کوچک تر از نسخه اصلی و باکیفیت است. 

اینجا می توانی بیشتر بخوانی که pubg چگونه پیدا شد؟ معرفی کامل بازی پابجیر

2- تعداد پلیرها یا بازیکن های بازی 

میزان یا تعداد پلیرهای بازی نسخه اصلی 100 نفر با کمی مخلوط بات است. در حالی که در نسخه لایت پابجی موبایل حداکثر بازیکن موجود در یک نقشه 60 نفر با بات های آن است. 

3- حجم دانلودی بازی 

حجم دانلودی مورد نیاز برای دانلود از گوگل پلی برای نسخه اصلی چیزی در حدود 1.5 گیگابایت است که برای هرکسی قابل دانلود نیست. با این حال حجم دانلودی پابجی موبایل لایت حداکثر 500 مگابایت است. 

4- گرافیک بازی پابجی موبایل لایت و نسخه اصلی 

نسخه اصلی پابجی موبایل نیاز به گوشی هوشمند با قابلیت ها و سخت افزارهایی قدرتمند است. بنابراین نیاز به گرافیک بالا است. بر عکس آن نسخه لایت نیاز به گرافیک قوی تری نیست و به راحتی در موبایل با قدرت متوسط هم اجرا می شود. 

5- سیستم های مورد نیاز برای پابجی لایت و نسخه اصلی

پابجی نسخه اصلی نیاز به حداقل دو گیگ رم و دو گیگ هم فضای خالی در موبایل شما است. این ظرفیت برای موبایل های با قابلیت بالا است. 

با این حال پابجی موبایل نسحه لایت به یک گیگابایت رم و 500 مگابایت فضا خالی موبایل نیاز است. پس نیاز به سخت افزار نیاز بالایی نیست. 

6- سبک تر از پابجی اصلی

پابجی با رونمایی از نسخه لایت خود نشان داد که می خواهد سرعت اجرا کردن این بازی در موبایل های قابلیت متوسط بیشتر از قبل شود. به همین خاطر حجم آن را کم در نظر گرفت. 

با این قابلیت پابجی لایت در صورتی که اینترنت شما ضعیف باشد یا نوسان داشته باشد، کمتر دچار لگ یا ایستایی در بازی می شود. این یک مزیت برای شماست. 

با تمامی اوصاف و تفاوت هایی که در بالاتر اعلام شد، کدام بازی برای چه کسی مناسب است؟

مقایسه پابجی نسخه اصلی و لایت
ما را در اینستاگرام گیم جم دنبال کنید

پابجی موبایل نسخه اصلی یا نسخه لایت کدام یک؟

در صورتی که تمایل به نصب بازی دارید، لازم است که در ابتدا با خودتان دو دو چهارتا کنید که کدام نسخه بازی به کار من می آید؟ در این صورت همان را انتخاب کنید. 

این مورد بستگی به قابلیت های گوشی هوشمند شما دارد. اگر گوشی شما فضای خالی کافی برای اجرا شدن بازی پابجی را دارد و همچنین دو گیگ رم خالی دارد، بسیار خوب نسخه اصلی را نصب کنید. 

اما اگر نه گوشی شما ضعیف یا متوسط رو به پایین است، تنها یک گزینه برای شما می ماند و آن نسخه پایجی موبایل لایت است. مطمئن باشید که تجربه هایشان یکی است. 

یک سوال کاملا متفرقه از خودتان بپرسید و آن این است که :

از کجا خریدهای درون برنامه ای پابجی موبایل لایت یا نسخه اصلی را انجام دهم؟

این یک پیشنهاد است. در صورتی می خواهید در بازی پابجی به خوبی پیشرفت کنید نیاز به آن دارید که برخی از محصولاتش را تهیه کنید. یعنی اینکه در مقابل پول آن امکان را بدهید. 

ما به عنوان یکی از بهترین سایت ها در زمینه ارائه خدمات درون برنامه ای، به شما پیشنهاد می کنیم که خرید UC پابجی موبایل گیم جم را امتحان کنید. قیمت های ما ارزان هستند. 

114 دیدگاه دربارهٔ «مقایسه جامع و کامل بین پابجی موبایل اصلی و پابجی موبایل لایت»

  1. سلام من گوشیم a31 هستش ۴ گیگ رام دارم ، ولی پابجی رو که ریختم شاهدکمی لگ بودم چرا من که ۴ گیگ رام دارم !!؟؟؟.