ترفندهای ساده و پیش پاافتاده برای حرفه ای شدن در کال آف دیوتی – قسمت اول

ترفندهای کال آف دیوتی یکی از اصول مهم این بازی برای حرفه ای شدن در آن است. به همین خاطر باید سعی کنید که آن ها را فرابگیریم. پیشنهاد می کنیم که این مطلب را بخوانید تا در بازی کالاف دیوتی برتری خودتان را به رخ بقیه بکشانید.

ترفندهای کالاف دیوتی
ترفندهای ساده برای کالاف دیوتی

تکنیک ها و ترفند ها در بخش مولتی کال آف دیوتی:

 • اول اینکه سلاح و تجهیزات خود را باید با گذراندن ماموریت ها و رویداد ها در بازی به دست بیاورید و نحوه تیراندازی با سلاح مورد استفاده یاد بگیرید.
  برای اینکه تیراندازی یاد بگیرید و مسلط به دکمه شلیک کردن شوید، در بخش vs.al practice که مبارزه با ربات است می توانید مهارت های خود را بالاتر ببرید. همچنین بلد بودن نقشه و پیدا کردن نقاط مخفی برای تیراندازی یک مزیت خوب است.
 • رویدادها و ماموریت هایی که امتیاز دو برابر می دهند، شرکت کنید تا دسترسی سریع به تجهیزات جدید داشته باشید. معمولا این ویژگی در آخر فصل ها یا زمانی که آپدیت جدید می آید قرار میگیرد.
ترفندهای کال آف دیوتی
 • پیدا کردن دوستان خوب و تیمی کار کردن با آنها باعث می شود از بازی لذت بیشتری ببرید و بر دشمنان خود غلبه کنید. همچنین با پیروزی تیم تان امتیاز بیشتری دریافت می کنید.
ترفندهای کال آف دیوتی
بازی تیمی در کال آف دیوتی

layout و نقش مهم در یادگیری ترفندهای کال آف دیوتی

 • استفاده از layout با توجه به شرایط بازی و نوع نقشه تاثیر زیادی می گذارد. قبل از ورود به بازیlayout را برای پنج لایه شخصیت که هرکدام، با گذاشتن سلاح و تجهیزات می توانید مرتب کنید. هنگام بازی با توجه به وضعیت دشمنان تان می توانید اسلحه خود را تغییر دهید.
ترفندهای کال آف دیوتی

پرک perk

استفاده از آیتم پرک(perk) در قسمت layout یکی از ترفندهای مهم در بازی کال آف است. این قابلیت در سه گروه تقسیم بندی می شود که هرکدام ویژگی های خاصی دارد. با توجه به نوع بازی و نحوه بازی کردنتان می توانید انتخاب کنید.

مثلا اگر بازی کردن شما حالت مهاجمی است و میخواهید به دشمن نزدیک شوید. باید قابلیت حرکت بی صدا, مقاومت در برابر انفجار و پر شدن سریع نوار سلامتی را فعال کنید. در قسمت های بعدی توضیحاتی در مورد ویژگی های هر پرک خواهیم گفت.

ترفندهای مهم برای کالاف دیوتی

سلاح operator

استفاده از سلاح های قدرتمند operator skill که در بخش layout وجود دارد, در طول بازی با گذر زمان برای شما فعال می شود. این سلاح ها که هرکدام قابلیت های خاص خود دارند ابتدا قفل هستند و با افزایش لول شما در بازی, فعال می شود.

بستگی به مهارت های شما دارد که با کدام از این سلاح ها راحت می توانید حریف تان را نابود کنید. این سلاح ها دارای محدودیت خاصی هستند اما قدرت آنها طوری است که اگر درست استفاده کنید منجر به پیروزی بازی یا حتی جبران امتیاز های عقب افتاده می شود.

سلاح operator

سلاح scorestreaks

استفاده از scorestreaks شامل  سلاح ها و ابزار هایی هستند که بستگی به امتیاز مشخصی که در طول بازی به دست می آورید فعال می شود. این امتیاز ها با کشتن دشمنان تان به دست می‌آید.

با افزایش لول قفل های این سلاح ها باز می شوند و شما میتوانید ۳ آیتم های مورد نظر را  به بازی ببرید.

سلاح scorestreaks

صداداری یا نداری؟

صدا های بازی فقط برای لذت بردن نیست. بخشی از پیروزی شما و کشتن حریف به صدا بستگی دارد پس برای اینکه صدای پای دشمنان و شلیک را به طور واضح بشنوید حتما از هدفون یا هندزفری استفاده کنید.

حتما موقعی که وارد بازی می شوید با صدا وارد شوید!!!!

انتخاب سلاح مناسب، یک ترفند عالی

استفاده مناسب از سلاح ها به این صورت که شما قبل از بازی سلاح مناسبی را با توجه به عملکرد آنها که در سمت راست قسمت پایین به صورت درصد نشان داده است انتخاب کنید.

البته بستگی به نحوه بازی کردن شما در رویداد های بازی دارد, اگر میخواهید کمین کنید و از دور دشمنانتان را بزنید سلاح اسنایپ یا مسلسل انتخاب کنید که برد زیاد و لگد کمی دارند.

همچنین اگر میخواهید در حالت نزدیک بجنگید سلاح های سبک و قدرت شلیک بالا انتخاب کنید.

در اینجا بهترین سلاح های بازی از دید بازیکنان برتر کالاف دیوتی در جهان معرفی می کنیم:

بهتری سلاح ها از دید برترین بازیکنان کالاف دیوتی

DLQ33 .1:

قوی ترین و بهترین سلاح, اسنایپ میباشد و این سلاح بهترین تفنگ در گروه سلاح های تک تیرانداز و   است در صورتی کار با این اسنایپ را به خوبی بلد باشید و جاهای مخفی نقشه در تیر راس دشمن را به خوبی  بشناسید بهتان قول میدم پیروزی شما حتمیه!!!!

2. AK117:

یکی از محبوب ترین سلاح است و لحاظ وزن مناسب, لگد کم, نشانه گیری سریع,عملکرد خوب در برد متوسط و بلند  از ویژگی های مهم این سلاح است.

3. S36:

اگر طرفدار مسلسل هستید این سلاح بهترین آنهاست. دارای گلوله زیاد, لگد کم و قدرت گلوله بالا ولی به دلیل سنگین بودن آن سرعت دویدن را کم می کند.

4: PDW:

بعد از سلاح AK117 این سلاح محبوب رضایت خوبی برای بازیکنان ایجاد کرد. سرعت بالای شلیک,قدرت شلیک, وزن سبک و نشانه گیری سریع منجر شد که این تفنگ برای برد های متوسط بهترین استفاده داشته باشد.

5. MSMC:

در گروه تفنگ های کوتاه برد این سلاح بهترین آنهاست. اگر می خواهید مدام در حال دویدن و شلیک باشید این تفنگ برای شما کار را راحت می کند که با برد کم و بیشترین آسیب حریفتان را از بین ببرید.

بهترین تفنگ های بازی کالاف دیوتی

آپشن های تفنگ ها:

تفنگ ها در بازی دارای آپشن های زیادی هستند که با ارتقا دادن تفنگ برای شما فعال می شود. این امر منجر به بهبود عملکرد زیاد شما در تیر اندازی می شود.

نمونه ایی از آپشن ها:

 • stock: یکی از آپشن های پر طرفدار و کاربردی است که حتما باید در سلاح هایتان بکار رود.این امر باعث می شود سریع حرکت کنید و کنترل سلاح را داشته باشید
 • extended mag: باعث میشود خشاب گلوله هایتان افزایش یابد مخصوصا برای مسلسل ها زمانی که میخواهید با دشمنان زیادی مواجه شوید.
 • Quick draw: این آپشن هم حتما در سلاح هایتان به کار ببرید. استفاده از این باعث میشود سریع تر هدف گیری کنید.
 • foregrip: اگر میخواهید تفنگتان لگد کمی داشته باشد و راحت از فاصله متوسط یا دور دشمنانتان را بزنید از این آپشن استفاده کنید.
برترین آپشن های کال آف دیوتی

1 دیدگاه دربارهٔ «ترفندهای ساده و پیش پاافتاده برای حرفه ای شدن در کال آف دیوتی – قسمت اول»

 1. اطلاعات کاملی داشت و به درد خورد عالی بود من امنحانشون کردم همشون هم جواب میده

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.